6 tipů, jak vybrat šperk pro dítě

Pokud stále přemýšlíte, jak překvapit svou ratolest a koupit originální dárek k jakékoliv významné příležitosti, vyberte pro dítě šperk. Zvolte náušnice, řetízek nebo prstýnek. Víte, podle čeho vybírat dětský šperk a co vše musíte zohlednit? Přinášíme vám ověřené tipy a rady, jak na to.

 

6-tipů-na-detske-sperky-gioielli1) Vhodná příležitost

Mezi důležité životní okamžiky patří narození dítěte, křest, první narozeniny i vstup do školy. Samozřejmě můžete své děti překvapit i vánočním dárkem v podobě šperku. Věřte však, že první šperky si děti pamatuji už celý život a mnohdy se stane, že i v dospělosti se tento šperk najde v jejich šperkovnici.

 

2) Výběr náušnic

Velmi často bývají prvním šperkem náušnice, které děti nosí již od narození. Vybírejte vždy takové, které jsou bezpečné, nezaseknou se při hrách a nemůže se do náušnic nic zamotat. Pro miminka se hodí ty, které nepřesahují ušní lalůčky. Až starším dětem pořiďte visací náušnice, ve kterých se budou dívky cítit jako princezny.

 

3) Výběr řetízků a prstýnků

Při výběru řetízků a prstýnků dbejte hlavně na správnou velikost. Obecně se doporučuje tyto šperky dětem kupovat od věku 5 let. V této době už se nemusíte bát, že by dítě šperk spolklo či si s ním jinak ublížilo. 

 

detske-nahrdelniky-s-retizkem4) Správná volba materiálu

Dětský šperk by měl být vyroben z nezávadného a bezpečného materiálu. Zkuste se raději vyhnout bižuterii. Ideální volbou jsou stříbrné šperky, které dětskou kůži nedráždí a nevyvolávají alergické reakce, oproti bižuterním šperkům.

 

5) Jak vybrat správnou velikost

Kromě volby správného materiálu, pečlivě zvolte i velikost. Rozhodně se vyhněte šperkům, které by byly malé a vaše děti škrtily nebo tlačily. Nekupujte ani větší velikost s představou, že dítě do šperku doroste. Ideální volbou jsou šperky s nastavitelným zapínáním, včetně prstýnků s nastavitelnou velikostí.

 

6) Vzhled a barva šperku

Pokud víte, co se vašim dětem líbí, jaké mají rády barvy a symboly, tak pro vás bude i výběr šperku jednodušší. Myslete vždy na vkus a přání svého dítěte. Uvidíte, že váš potomek bude nadšený, když mu pořídíte řetízek nebo třeba prstýnek s kamínky, který si přál. Inspirujte se také tím, jaké šperky nosí jeho oblíbené pohádkové a knižní postavy. S takovým dárkem nikdy nešlápnete vedle.

 

Zpět do obchodu