Víte, že zakladatelem Swarovski byl Čech?

Vznik společnosti Swarovski se datuje už od roku 1862. Od této doby prošlo šperkařství velkými změnami a vývojem, ovšem tato společnost se na trhu drží dodnes. Až do současnosti jsou žádané výrobky s křišťálovými komponenty a potěší vás nejen barevné variace, ale i oslnivý třpyt a jedinečnost šperků.

 

krystaly-SwarovskiČeský původ

Společnost Swarovski má v současnosti jmění, které činí částku převyšující čtyři miliardy eur. Přitom málokdo ví, že kořeny společnosti sahají až do České republiky. Jedním ze zakladatelů celého podnikání byl Daniel Swarovski, který se narodil na Liberecku. Začínal, stejně jako jeho otec, ve sklářském průmyslu, a poté pracoval v malé rodinné továrně.

 

Cesta do Vídně i na výsluní

Kolem roku 1883 se vydal na technickou výstavu do Vídně. Tato cesta pro něj byla tím důležitým krokem, který chyběl k tomu, aby se posléze společnost Swarovski prosadila po celém světě. Právem se  říká, že v podnikání musí mít člověk buď známosti anebo opravdový talent. Daniel Swarovski měl obě tyto devizy a setkání s Františkem Křižíkem jej přimělo pokračovat v rozvoji.

 

Vlastní výroba

Daniel Swarovski vyvinul stroj na broušení, který si nechal patentovat a začít tak mohla vlastní výroba krystalů. Společnost se přesunula do Rakouska, kde se i v současnosti těší největšího úspěchu. Po tomto kroku se výroba začala rozšiřovat a značka Swarovski se tak začala v podvědomí lidí spojovat nejen s technickým, ale hlavně se šperkařským a módním průmyslem.

 

Stoupající popularita

Od této doby se výroba rozšířila do většiny zemí světa. Oblibě se šperky Swarovski těší například v Itálii, ve Francii, a dokonce i v Číně a Japonsku. Pozadu není ani Česká republika, kde jsou šperky s komponenty Swarovski vyhledávané k mnoha slavnostním příležitostem. Mezi nimi například dárky k narozeninám, k výročí, ke svatbě či narození dítěte.

 

Něco navíc

O krystaly Swarovski je pořád velký zájem, dokazuje to i skutečnost, že se tyto šperky objevují na plátnech kin, ve slavných filmech, prestižních módních časopisech a přehlídkách. Mimo jiné si tyto šperky oblíbily popové zpěvačky jako je Britney Spears, Jenifer Lopez, a dokonce  i anglická královna Alžběta II.

 

Není právě na čase, abyste některý z těchto unikátních šperků vlastnili i vy?

Zpět do obchodu